top of page
AEnB2UpIZtlcMKaJ433Hc74b52RDppQnvDJwjveN

ПРО НАС

Ячмінник-сжатая.jpg
ЯЧМІННИК  
Олена Миколаївна

Заступник директора

з навчально - виховної роботи

Вища категорія 

вчитель методист

куратор кафедри трудового навчання

20150324_152039.jpg
ТАТУР   
Людмила Олександрівна
324fdd898126ae84cb7e2989b1df8658.jpg
БІЖОВЕЦЬ
Юрій                  Михайлович

Вища категорія

Старший вчитель

254ca74248b4f79c3606cd0b59b53434.jpg
ОКУНЕВА Наталія Борисівна

Вища категорія, старший вчитель,

керівник НМО вчителів трудового навчання

Вища категорія

Старший вчитель

        Трудове навчання – це такий предмет, який створює основу для розвитку пізнавальної і творчої активності учнів. Мета предмету – не підготувати кваліфікованих спеціалістів, а з урахуванням вікових і психологічних особливостей розвитку дитини, поступово розвивати їх творчу активність, створюючи основу для практичної діяльності школярів. 

        Роль вчителя в процесі навчання всіляко підтримувати природну допитливість, виховувати людину, яка розуміє і цінить колективну творчу працю, володіє почуттям прекрасного, сприймає мистецтво, існуюче в творіннях людини і природи і здатну до творчості.

У процесі трудового навчання важливо правильно вибрати методи управління творчою роботою дітей. Від ефективності застосування цих методів залежить глибина тих знань, умінь і навичок, які впливають на формування компетентної особистості. Здатність до творчого осмислення та творчого використання на практиці здобутих компетенцій необхідна людині впродовж усієї трудової діяльності. Її формування відбувається в шкільні роки і велику роль у цьому відіграють уроки з трудового навчання.

Основною технологією формування компетентностей є метод проектів, який дає змогу, використовуючи найменші затрати ресурсів, створити в навчальному процесі максимально наближені до реальних умов діяльності.

Використання методу проектів сприяє формуванню в школярів основ технологічної грамотності, культури праці, творчого підходу до вирішення поставлених завдань, засвоєння різних способів обробки матеріалів. Так, під час виконання творчого проекту учні здійснюють економічний розрахунок фінансових затрат на виготовлення виробу, затрат часу, планують можливість масового підприємства, продажну ціну тощо. Навчальні проекти містять у собі проблему, яка потребує вирішення, та формулюють одне чи кілька завдань, діти засвоюють усю технологію розв’язання завдань-від постановки питання до результату

І вчителі нашої кафедри успішно реалізують всі свої професійні можливості  і навички для того щоб надати суспільству розумну, умілу, красиву, всебічно розвинену особистість.

На жаль трудове навчання як предмет втрачає свою актуальність, з кожним роком зменьшується кількість учбових годин. Але є багато учнів, які не зважаючі на велике завантаження з інших предметів, дуже зацікавленні додатковими заняттями з трудового навчання і з великим задоволенням  приходять до майстерень після уроків, у вихідні дні та в канікулярний час.

На сам кінець хочеться відзначити  роботу  таких вчителів як Біжовець Ю.М. Окунєва Н.Б. Татур Л.О. які віддані своїй справі, які завжди готові надати професійну та методичну допомогу один одному, завдяки високому рівню їх майстерності, не байдужості та глибокому відчуттю відповідальності, які реальними справами та багаторічними трудовими доробками служать ідеям виховання молоді  - предмет « Трудове навчання» буде  сприяти всебічному розвитку творчих здібностей дітей , надихати на працю, розвівати художню уяву і здійснювати не а би який вплив на подальше становлення особистості дитини.

bottom of page